Sklenené strešné konštrukcie podľa vášho želania.

Výrobca svetlíkov, pásových svetlíkov, zariadení pre odvod dymu a tepla, svetelnej architektúry, žalúziových klapiek, sendvičových zateplenných klapiek, zariadení pre denné vetranie a ďalšieho príslušenstva ku svetlíkom. Vďaka neustálemu výskumu vývvoju vám môžeme poskytnúť najmodernejšie svetlíky špičkovej kvality, ktoré budú slúžiť vám rovnako dobre, ako aj našim spokojným zákazníkom.
Chcete mať v budove čo najviac denného svetla? Potom je sklenená strešná konštrukcia dobrou voľbou.
Stačí sa pozrieť na veľké nákupné centrá, ako je napríklad Eurovea v Bratislave. Alebo výskumné a inovačné centrum BMW. So sklenenou strechou máme možnosť realizovať vaše individuálne predstavy – sklenenú strechu prispôsobíme aj vašim individuálnym potrebám. Takto môžeme reagovať na vašu požiadavku na množstvo denného svetla a zároveň zabezpečiť bezpečnosť vašej budovy pomocou zariadení na odvod dymu a tepla.
Našu sklenenú strechu PR60 tak môžete individuálne začleniť do plánovania svojich projektov.
Ako to funguje? Náš systém PR60 je založený na hliníkovom stĺpikovo-nosníkovom systéme, ktorý je vysoko prispôsobivý, ako aj nezávislý od sklonu, a možno ho inštalovať do akéhokoľvek mysliteľného tvaru strechy, napríklad do sedlových alebo valbových striech. Realizovať sa dajú aj pyramídy alebo sudové strechy. Ak si želáte, môžete si nechať realizovať vlastné polygonálne výtvory. Umožňuje to špeciálna konštrukcia s vkladacími spojkami, pretože systém je v nosných spojoch natoľko rozmerovo stabilný, že je možné bez problémov realizovať aj komplikované spoje profilov. Okrem toho sú profily staticky optimalizované na výšku a poskytujú maximálny dopad denného svetla so šírkou líca 60 milimetrov. To dáva budove nenahraditeľnú pridanú hodnotu, ktorá sa odráža aj v energetickej efektívnosti. Špeciálna kombinácia medzi vonkajším tesnením a prítlačnými lištami zaručuje optimálny odvod dažďovej vody. Vzájomné pôsobenie medzi vnútornou tesniacou vrstvou a vlastným izolačným jadrom konštrukcie vedie k optimálnym izotermickým procesom. Tie zabezpečujú, že teplo zostáva v zime vnútri a v lete vonku. Ak stavba vyžaduje štandard pasívneho domu, je možné použiť sklenenú strechu LAMILUX PR60 vo variante pasívneho domu. Ten zodpovedá najvyššej triede účinnosti pasívneho domu „phA advanced component“ a je najlepším hliníkovým stĺpikovo-priečnikovým systémom na trhu z hľadiska tepelnotechnických parametrov. Ani pri variante pre pasívne domy nie sú žiadne prekážky pre voľné tvarovanie a dizajn sklenenej strechy.
Plochý strešný výlez Hatch Comfort Square

Sklenená strecha PR60

Vetranie sklenených falcov pomocou patentovanej technológie AVS, ktorá zabraňuje „zaslepeniu” skla.

Riadený odvod vody a kondenzátu zabraňuje tvorbe plesní.

Pôsobí ako prirodzený odvod dymu a zabezpečuje únikové cesty s nízkym obsahom dymu vďaka integrácii zariadenia na odvod tepla a splodín horenia PR60.

Protipožiarna a zvuková ochrana.

Optimálne izolovaná rámová konštrukcia znižuje tepelné straty.

Sklenená strechy pre pasívne stavby

Najvyššia trieda účinnosti pasívneho domu.

Vysoké slnečné prestupy.

Veľmi odolný, prepúšťa čerstvý vzduch a odoláva silnému dažďu.

Testované a certifikované podľa normy DIN EN 1090-3.

Vo všeobecnosti má táto kategória všetky vlastnosti PR60! Navyše je to najúčinnejší systém na trhu.

Plochý strešný výlez Comfort Solo

Sklenená strecha s požiarnou odolnosťou

Veľkosť sklenenej strechy možno ľubovoľne plánovať bez nosných prvkov.

S triedami požiarnej odolnosti REI 30 a REI 60 zaručuje uzavretie priestoru a nosnosť v prípade požiaru počas 30 alebo 60 minút bez šírenia požiaru na priľahlé časti budovy.

Atraktívny štíhly dizajn.

Odoláva požiaru v extrémnych poveternostných podmienkach.

Modulárny sklenený svetlík - UŽ ČOSKORO !

Maximálna vetracia plocha vďaka neobmedzenému usporiadaniu krídel.

Vysoký stupeň prefabrikácie a úsporné a automatizované procesy.

Jednotný vzhľad otváracích otvorov a pevných prvkov vďaka prirodzenej integrácii klapiek (NFI).

Samostatne nastaviteľné pripojenie modulov zjednodušuje presnú montáž (SAM).

Maximálna bezpečnosť od prvej úrovne tesnenia vďaka bezšvovému drenážnemu profilu (SEP).